2015.05.04. 08:43:53 7075 144

Már több mint 85 ezren jelentkeztek a "TeSzedd!" akcióra
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

Már több mint 85 ezren jelentkeztek a "TeSzedd!" elnevezésű, az idén május 15-17. között sorra kerülő országos szemétgyűjtési akcióra - közölte az akció projektvezetője vasárnap az M1 aktuális csatorna műsorában.

Szemétszedés - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com Szemétszedés

Móni István elmondta, hogy a múlt évben 116 ezren regisztráltak és csaknem 200 ezren vettek részt a szemétgyűjtésben, s ezzel a létszámmal a "TeSzedd!" Európa legnagyobb önkéntes hulladékszedési programjává vált.

A szemétgyűjtésre május 7-ig lehet jelentkezni; a tapasztalatok szerint az utolsó napokban ugrik meg az aktivisták száma - tette hozzá.

Mint elmondta: az országban 1500 helyen várják azokat, akik tisztábbá kívánják tenni a környezetüket. Az összeszedett szemét elszállításáról a szervezők gondoskodnak.

A tapasztalatok szerint a legaktívabbak az iskolások. Ennek annál is inkább örülnek, mert a program egyik legfőbb célja a gyermekek tudatformálása. Ugyanis ha gyermekkorban megszokják a környezet védelmét, felnőtté válásuk után is környezettudatos módon élnek majd - vélekedett a Móni István.

A projektvezető arról is szólt, hogy az akció a háztartási jellegű hulladék eltávolítását célozza, vagyis az építési törmelék, illetve a veszélyes hulladék összeszedése nem az önkéntesek feladata.

Forrás: MTI

Ha tetszett, kedveld:  |  Ha nem tetszett, írd meg miért nem!

Oszd meg a cikket és nyerj...

További cikkek a témában

Így eddzük az akaraterőnket

Az emberek egyik legbecsesebb tulajdonságai közé sorolható akaraterő azzal vértezi fel „birtoklóját”, hogy tudatosan, elszántan érvényesíteni tudja mindazt, amit célul tűzött ki maga elé. Szívósság ez, csodálatra méltó eltökéltség, ami különösen a megpróbáltatásokkal bőségesen telezsúfolt időkben teszi követendővé azokat, akik ebben jeleskednek. Gyakorlása nem más, mint az önfegyelem, az önuralom erkölcsi magasságokba emelése, kiegészülve az önismeret tántoríthatatlanságával.

Tudjuk, mégsem tesszük? Egészségre törekvés kis lépésekben

A Leideni Egyetem kutatói szerint manapság igencsak erőteljes akadályokba ütközik mindenki, aki egészségesebben akar élni. Marieke Adriaanse, a Leideni Egyetem Orvosi Központjának professzora, mindezt azzal egészíti ki, hogy a tudományos előrevetítések szerint 2060-ra szükségessé válik, hogy minden harmadik ember az egészségügyben helyezkedjen el. Éppen ezért már ma arra kell törekednünk, hogy a megelőzést helyezzük előtérbe, ha az egészséges életmód mellett döntünk.

Gluténmentes édesburgonya palacsinta – Könnyű, tápláló reggeli vagy uzsonna

A palacsinta egy klasszikus fogás, reggelire vagy uzsonnára kiváló választás, de ha gluténérzékenységgel küzdesz, vagy csak egészségesebb alternatívát keresel, próbáld ki ezt a gluténmentes édesburgonya palacsinta receptet! Az édesburgonya nemcsak tápláló, de a természetes édes íze is kellemesebbé teszi a palacsintát, miközben magas rost- és vitamintartalmának köszönhetően energetizál, és hosszú ideig telítettség érzést biztosít.