2016.08.18. 08:52:43 10771 257

Százéves vesével él egy brit nő!
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

Százéves vesével él egy brit nő, az 1973-ben elvégzett veseátültetésben kapott szerv élettartama felülmúlta az orvosi előrejelzéseket az emberi szerv élettartamáról.

Vese - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com Vese

Sue Westhead 25 éves volt, amikor veseelégtelenséget állapítottak meg nála. Életben maradásának egyetlen lehetősége a transzplantáció volt. Akkor 57 éves édesanyja bizonyult a megfelelő donornak.

Westhead ma már 68 éves, és veséje még ma is jól működik. "Úgy vélem, ez anyám jó génjeinek köszönhető. Jó génállománya volt. Anyám szó szerint életet adott nekem, mivel nem sokáig éltem volna - idézte a nőt a BBC News.

Az orvosok becslése szerint egy donor szerv legtovább 20 évig élhet. 1973-ban az átültetett vesék 30-40 százaléka élte meg az ötéves működést.

Sue Westhead szerint azonban veséje 43 év után még mindig jól működik, igaz, napi 20 szem gyógyszert kell szednie ahhoz, hogy biztosítsák, szervezete befogadja a szervet.

Felidézte, hogy a transzplantációnál azt gondolta, boldog lesz, ha öt évvel meghosszabbodik élete.

Forrás: MTI

Ha tetszett, kedveld:  |  Ha nem tetszett, írd meg miért nem!

Oszd meg a cikket és nyerj...

További cikkek a témában

Vége a fájdalomnak – így szabadulhatsz meg a benőtt körömtől

Kevés kellemetlenebb apróság van annál, mint amikor a lábujj körme – legtöbbször a nagylábujjé – benő a bőrbe. Az egyszerű mozgást, cipőviselést, sőt néha még az alvást is megkeserítheti. Sokan hajlamosak halogatni a megoldást, pedig a benőtt köröm kezelhető, és néhány jó szokással akár megelőzhető is.

A sportteljesítményre is hatással van a nagy meleg és a magas páratartalom

A magas hőmérséklet és páratartalom hatással van a szervezet hőháztartására, ami különböző mechanizmusokon keresztül befolyásolja az erőkifejtést, az állóképességet és a koncentrációt is. Nagy melegben a szervezet saját védelmét helyezi az első helyre, így óhatatlanul csökken a fizikai teljesítmény. Ezért, bár a nyár kiváló időszak a szabadtéri sportolásra, kulcsfontosságú a test hőháztartásának védelme, a megfelelő hidratálás, a túlterhelés elkerülése, valamint a napvédelem – mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének tanszékvezetője.

Mihez kezdj az avokádóval! – Tudunk egy tuti receptet Neked!

Bárhol nyaralunk, a helyi piacra már-már kötelezően ellátogatunk. Történt ez egy olasz városkában is, ahol – persze, csak átvitt értelemben – utánunk dobtak egy nagy adag avokádót. Zárás előtt voltunk, túl kellett adni a portékán. Először nagy volt a boldogságunk, aztán jött a kérdés: mégis mit csinálunk egy ekkora adag „zöldséggel”?