2025.01.25. 08:30:22 4883 170

Szülőség: az élet nagy játékshow-ja
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

A szülőség olyan, mint egy valóságshow, csak itt nincs forgatókönyv, és a díj egy nyugodt éjszaka – ami ritkán jön össze. Amint megszületik a gyermeked, az életed egy végtelen kalandparkká válik, ahol hullámvasutakon száguldasz az öröm és a káosz között.

Boldog család Fotó: 123rf.com - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com Boldog család Fotó: 123rf.com

Az első időszakban a legnagyobb kihívás nem az, hogy mit tegyél a gyerek tányérjára, hanem hogy mikor egyél meg egy meleg falatot. De ne aggódj, a gyereknevelés közben sok mindenre rájössz. Például, hogy lehet fél kézzel pelenkázni, miközben a másikkal egy kávét szorongatsz. Vagy hogy egy hároméves győzködése a brokkoli evésről nehezebb, mint egy nemzetközi béketárgyalás. És azt tudtad, hogy a LEGO valóban a világ legfájdalmasabb akadálypályáját tudja biztosítani? A szülőség nemcsak felelősség, hanem egy elképesztő humorforrás is. Hiszen hogyan ne nevetnél, amikor a gyereked megkérdezi, miért nincs neked „házi feladatod”? Vagy amikor azt mondja, hogy ő már „tud mindent” – pedig a zoknija még mindig fordítva van? Bár a szülői lét egy örök kihívás, közben megtanít arra, hogy a legnagyobb hibákból is szeretetteljes pillanatok születhetnek. Mert a szülőség lényege nem a tökéletesség, hanem az, hogy minden nap egy kicsit jobban igyekezzünk... és közben egy kicsit nevessünk is magunkon.

Hogy jól csinálod? Az majd csak hosszú, hosszú évek múlva derül ki! De ha jól figyelsz, a gyerekek mutatnak feléd néhány jelet, amivel biztos lehetsz benne, hogy jól csinálod!

Hozzád fordul?

Bármi bántja, bármiben akad el, bármire van szüksége, ő hozzád fordul, tőled kér tanácsot. Ez annak a jele, hogy bízik benned és igen, jól csinálod!

Nem tart!

Bármit mond neked, ezt bizalommal teszi, nem tart tőled, és a reakciódtól! Hidd el, ha ez így van, jó úton haladsz!

Nem félnek kimutatni!

Csalódottak? Örülnek? Boldogok? Csalódottak? Mindegy is, a lényeg, hogy bármilyen érzelem van bennük, nem félnek kimutatni! Ez néha óriási boldogság, máskor viszont… hááát… izgalmas!

Forrás: brigitte.de

A kötvényt egy héten belül küldjük e-mailen a neked@proaktivdirekt.com címről. Kérjük tedd ezt a címet a leveleződ címjegyzékébe, hogy megkapd. Elolvastam és elfogadom a biztosítási feltételeket, igénylem az ingyenes Colonnade baleset-biztosítást. Hozzájárulok, hogy az Colonnade vagy megbízottja a biztosítási ajánlataival telefonon megkeressen. Hozzájárulásodat visszavonhatod a Colonnade címére (1388 Budapest, Pf. 14.) küldött levélben vagy telefonon: 801-0801. Letöltöm a biztosítási feltételeket.

Ha tetszett, kedveld:  |  Ha nem tetszett, írd meg miért nem!

Oszd meg a cikket és nyerj...