2023.07.09. 08:32:25 7921 249

A kellemetlen testszag jel is lehet! – Erre érdemes odafigyelni!
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

Nyár van, kánikula, forróság, nem csoda, hogy izzadunk. Sőt, az igazán nagy baj az lenne, ha testünk sehogyan sem párologtatná a vizet, hiszen nagy valószínűséggel megfőnénk. Jó esetben egy jól megválasztott dezodor, testpermet segíthet az ezzel járó kellemetlen szagok megszüntetésében.

Izzadás - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com Izzadás

Sőt, a legeslegjobban akkor járunk, ha nem is nagyon van mit elnyomni, hiszen jó esetben az izzadság csak víz. Persze, ez a bizonyos „jó eset” elég ritkán létezik, hiszen különböző baktériumok, kórokozók sokat tesznek azért, hogy a „deok” megdolgozhassanak azért, ha már annyi pénzt áldozunk rájuk. Ám bizonyos esetekben a kellemetlen testszag nem csak ezeknek a baciknak a jelenlétére utalhat, hanem sokkal-sokkal többre, sőt, sokkal-sokkal súlyosabb problémára. Akár bizonyos betegségek jele, tünete is lehet a fokozott izzadás és az ezzel járó illatfelhő.

  • Van hogy az édes illat nem jelent jót! Ha gyümölcsös, édes illatot árasztasz magadból, sajnos az sem jelenti éppen a legjobbat. Ez a cukorbetegség egyik jele is lehet, úgyhogy nem árt felkeresnek az orvosodat egy alaposabb kivizsgálás miatt.

  • A záptojás sehogy sem jó… Akkor sem, ha ráakadsz egyre, és akkor sem, ha Te magad árasztod magadból a záptojás illatot. Ez utalhat arra is, hogy a májad rakoncátlankodik, úgyhogy érdemes felkeresnek az orvost. Mondjuk, ennek megszűntetése amúgy sem rossz, mert talán ez az egyik legkellemetlenebb szag, ami belőled áradhat.

  • Mindig pisiszagot érzel? Ha az izzadságszagod hasonlít egy kicsit a vizelet illatára, az jelezhet veseproblémákat is. Érdemes orvoshoz fordulni, és néhány vizsgálatot elvégeztetni, nehogy nagyobb legyen a baj.

Forrás: brigitte.de

A kötvényt egy héten belül küldjük e-mailen a neked@proaktivdirekt.com címről. Kérjük tedd ezt a címet a leveleződ címjegyzékébe, hogy megkapd. Elolvastam és elfogadom a biztosítási feltételeket, igénylem az ingyenes Colonnade baleset-biztosítást. Hozzájárulok, hogy az Colonnade vagy megbízottja a biztosítási ajánlataival telefonon megkeressen. Hozzájárulásodat visszavonhatod a Colonnade címére (1388 Budapest, Pf. 14.) küldött levélben vagy telefonon: 801-0801. Letöltöm a biztosítási feltételeket.

Ha tetszett, kedveld:  |  Ha nem tetszett, írd meg miért nem!

Oszd meg a cikket és nyerj...

További cikkek a témában

Vége a fájdalomnak – így szabadulhatsz meg a benőtt körömtől

Kevés kellemetlenebb apróság van annál, mint amikor a lábujj körme – legtöbbször a nagylábujjé – benő a bőrbe. Az egyszerű mozgást, cipőviselést, sőt néha még az alvást is megkeserítheti. Sokan hajlamosak halogatni a megoldást, pedig a benőtt köröm kezelhető, és néhány jó szokással akár megelőzhető is.

Mosás tippek kezdőknek és haladóknak(X)

A mosás a háztartásban alapvető rutin. Sokan mégsem gondolnak bele, hogy mennyire sok tényező befolyásolja a végeredményt. A rosszul megválasztott program, a túl sok mosószer vagy a helytelen szárítás nemcsak a ruháinkat teheti tönkre, de feleslegesen terheli a pénztárcánkat és a környezetet is. Cikkünk kezdőknek és haladóknak egyaránt hasznos mosási tippeket kínál, hogy a ruhák tovább maradjanak újszerűek, és a folyamat is hatékonyabbá váljon.

A sportteljesítményre is hatással van a nagy meleg és a magas páratartalom

A magas hőmérséklet és páratartalom hatással van a szervezet hőháztartására, ami különböző mechanizmusokon keresztül befolyásolja az erőkifejtést, az állóképességet és a koncentrációt is. Nagy melegben a szervezet saját védelmét helyezi az első helyre, így óhatatlanul csökken a fizikai teljesítmény. Ezért, bár a nyár kiváló időszak a szabadtéri sportolásra, kulcsfontosságú a test hőháztartásának védelme, a megfelelő hidratálás, a túlterhelés elkerülése, valamint a napvédelem – mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének tanszékvezetője.