2026.06.07. 15:27:01 906 27

A túl sok önfejlesztés fárasztó oldala – amikor a fejlődésből nyomás lesz
A hír elolvasásával 500 Ft-tal növelheted a nyereményedet. Ha tag vagy, jelentkezz be, ha új vagy, regisztrálj itt (ingyenes)!

Az önfejlesztés az elmúlt években szinte alap életmódelemmé vált. Könyvek, podcastok, tanfolyamok és rutinok segítenek abban, hogy „jobbak” legyünk: hatékonyabbak, tudatosabbak, kiegyensúlyozottabbak.

Gondolatok puzzle - PROAKTIVdirekt Életmód magazin és hírek - proaktivdirekt.com Gondolatok puzzle

De mi történik akkor, amikor ez az egész már nem inspirál, hanem terhel?

A folyamatos fejlődés kényszere

Sokan ma már nem csak szeretnének fejlődni, hanem úgy érzik, muszáj is. Mintha minden napnak tartalmaznia kellene valamilyen önfejlesztő elemet: olvasást, meditációt, edzést vagy produktivitási trükköt. Ez a folyamatos „jobbá válás” könnyen átcsúszhat egyfajta mentális nyomásba.

Amikor a pihenés is feladat lesz

Az egyik legérdekesebb ellentmondás, hogy még a pihenést is optimalizálni próbáljuk. Jobb alvás, hatékonyabb relaxáció, tudatos kikapcsolódás – mintha a pihenés is egy projekt lenne. Ez hosszú távon épp az ellenkező hatást válthatja ki.

A túl sok információ terhe

Az önfejlesztő tartalmak folyamatos fogyasztása könnyen vezethet információtúlterheléshez is. Egyre több módszer, szokás és trükk jelenik meg, amelyek között nehéz eligazodni. A végén sokszor nem könnyebbnek, hanem fáradtabbnak érezzük magunkat.

Az önfejlesztés akkor működik jól, ha nem válik kötelezővé. A valódi fejlődés nem állandó teljesítmény, hanem egy természetes, hullámzó folyamat, amelyben ugyanúgy helye van a pihenésnek, mint az aktív változásnak.

A kötvényt egy héten belül küldjük e-mailen a neked@proaktivdirekt.com címről. Kérjük tedd ezt a címet a leveleződ címjegyzékébe, hogy megkapd. Elolvastam és elfogadom a biztosítási feltételeket, igénylem az ingyenes Colonnade baleset-biztosítást. Hozzájárulok, hogy az Colonnade vagy megbízottja a biztosítási ajánlataival telefonon megkeressen. Hozzájárulásodat visszavonhatod a Colonnade címére (1388 Budapest, Pf. 14.) küldött levélben vagy telefonon: 801-0801. Letöltöm a biztosítási feltételeket.

Ha tetszett, kedveld:  |  Ha nem tetszett, írd meg miért nem!

Oszd meg a cikket és nyerj...